Lubelskie lotnisko zwiększa siatkę połączeń

29 Maj 07:35
4725

Linie WizzAir uruchomiły połączenie lotnicze pomiędzy Sztokholmem a Lublinem. Pierwsze loty w obu kierunkach odbyły się w sobotę, 23 maja. Na podróżnych, którzy tego dnia skorzystali z rejsu, czekały miłe niespodzianki. Uroczysta inauguracja połączenia odbyła się zarówno na lotnisku w Lublinie jak i w Sztokholmie. Loty z Lublina do Sztokholmu (Skavsta) będą realizowane dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Wylot ze Sztokholmu przewidziany jest na godzinę 7:55, z lądowaniem w Lublinie o 9:35. Z kolei samolot z Lublina będzie startował o godzinie 10:05, by w Szwecji wylądować o 11:55. W dniu inauguracji nowego połączenia na terenie Portu Lotniczego Lublin stanowiska check-in zostały oficjalnie otwarte przez Krzysztofa Żuka, Prezydenta Miasta Lublin oraz Krzysztofa Wójtowicza, Prezesa Portu Lotniczego Lublin, który przecinając wstęgę symbolicznie uruchomił połączenie. Lądujący samolot przywitał salut wodny, a na pasażerów czekała słodka niespodzianka w postaci tortu.

- Konsekwentnie zwiększamy siatkę połączeń z lubelskiego lotniska, zwiększają się także częstotliwości obsługiwanych już połączeń. Te decyzje to potwierdzenie potencjału turystycznego i biznesowego Lublina oraz regionu. Wizz Air jest dla nas dobrym partnerem w strategii rozwoju lotniska i budowaniu dostępności komunikacyjnej. Jestem przekonany, że nowe połączenie odniesie sukces i będzie skutkować dalszym rozszerzeniem działalności naszego lotniska. - powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

Nowe, regularne połączenia między Lublinem, a stolicą Szwecji realizują linie lotnicze Wizz Air. Przewoźnik 14. września br. otworzy w Porcie Lotniczym Lublin bazę operacyjną. Wizz Air zainauguruje też kolejne 3 nowe trasy (Bruksela Charleroi, Doncaster-Sheffield oraz Glasgow). Zwiększona zostanie także częstotliwość lotów do Londynu Luton i Oslo Torp.

– Cieszę się, że nasza siatka połączeń powiększyła się o nową destynację, a nasi pasażerowie zyskali kolejne połączenie lotnicze. Od dziś mieszkańcy województwa lubelskiego w niespełna dwie godziny będą mogli polecieć bezpośrednio z Lublina do stolicy Szwecji. To dobra informacja dla wszystkich podróżnych, dla których Skandynawia jest celem podróży biznesowych i turystycznych – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes portu lotniczego Lublin.

Na lotnisku w Sztokholmie na pasażerów także czekała słodka niespodzianka. Oprócz tego wszyscy podróżni, którzy w dniu inauguracji lotu skorzystali ze szwedzkiego lotniska, mieli możliwość udziału w wirtualnym spacerze po województwie lubelskim, za sprawą specjalnego stoiska w ramach akcji promującej województwo lubelskie realizowana przez Port Lotniczy Lublin i Urząd Marszałkowski w Lublinie.

Zródło: www.google.com

Ostatnio na forum

baner 270
baner 470
baner 270
baner 370