Wizz Air uruchomi pięć nowych połączeń lotnic

28 Maj 07:27
4582

Pięć nowych połączeń - z Lublina do Brukseli, Doncaster i Glasgow, z Wrocławia do Sztokholmu i z Poznania do Mediolanu - uruchomi od połowy września węgierski przewoźnik Wizz Air.

- Bilety na te nowe połączenia od dzisiaj będą już dostępne m.in. na stronie Wizz Air. Ceny zaczynają się od 39 zł na tych najpopularniejszych trasach - mówił w środę na konferencji w Porcie Lotniczym Lublin dyrektor handlowy Wizz Air Gyoergy Abran.

Samoloty z Wrocławia do Sztokholmu oraz z Poznania do Mediolanu będą latać od 15 września, we wtorki i soboty. Z Lublina do Brukseli pierwszy samolot odleci 14 września, loty będą realizowane w poniedziałki i piątki. Od 15 września trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty – latać będą samoloty z Lublina do Doncaster Sheffield (Anglia).Natomiast od 16 września w środy i niedziele, Wizz Air oferuje przeloty z Lublina do Glasgow.

Uruchomienia trzech nowych połączeń z Lublina wiąże się z planowanym w połowie września uruchomieniem w Porcie Lotniczym Lublin nowej bazy operacyjnej Wizz Air. Na lubelskim lotnisku umieszczony zostanie jeden samolot węgierskiego przewoźnika, który będzie mógł obsługiwać loty nawet na trzech kierunkach dziennie.

Wizz Air posiada w sumie 55 samolotów Airbus A320. Lubelskie lotnisko będzie 21. bazą tego przewoźnika na świecie. Po jej uruchomieniu w Polsce bazować będzie łącznie 20 samolotów Wizz Air: w Gdańsku - sześć, w Warszawie - pięć, w Katowicach - pięć, w Poznaniu - dwa, we Wrocławiu - jeden, w Lublinie - jeden.

Łącznie w 2015 roku Wizz Air ma zaoferować 113 połączeń z polskich lotnisk do 20 krajów. W ubiegłym roku samolotami Wizz Air łącznie na świecie podróżowało 15,8 mln pasażerów, w Polsce było to 4,67 mln.

Zródło: www.google.com

Ostatnio na forum

baner 270
baner 470
baner 270
baner 370